Important Spring Sale 657

94 föremål
57. Fåtölj, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
94. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
82. Taburetter, ett par, Stockholmsarbeten, sent 1700-tal, Gustavianska.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
58. Kunglig Bergère, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
55. Soffa, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
21. Byrå, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
45. Spelbord, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
28. Sekretär, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
361. Anders Menell, dryckeskanna, silver, Kalmar 1777.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
362. Johan Schvart (Svart), dryckeskanna, silver, Karlskrona 1786.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
37. Brickbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
365. Olof Yttraeus, bägare, silver, Uppsala 1785. Gustaviansk.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
117. Ljuskrona, för sju ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK