Konst

493 föremål
Fefe Talavera, målning på glas.
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Mauritz Karström, olja på duk, signerad.
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kjell Leander-Engström, olja på duk signerad.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Albert Abbe, olja på duk, signerad, daterad 1937.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Antoni Tàpies, etsning signerad och numrerad 34/75.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Uno Svensson, akryl på pannå, signerad, -79.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven Jonson, olja på duk, signerad.
36 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Pietro Longhi, hans krets, olja på duk.
8 002 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Johan Philip Korn,olja på pannå.
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Okänd konstnär, pastell, omkring 1800.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fransk skola, 1700-tal, olja på duk.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fransk skola 16/1700-tal, olja på duk.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gottfried von Wedig, hans art, olja på duk.
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Johan Philip Korn, olja på pannå.
7 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Flamländsk skola, 16/1700-tal, olja på duk.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Kilian Zoll, olja på duk, bär signatur.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Carlo Dolci, hans art, olja på duk.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Fransk skola, 1700-tal. Olja på pannå.
7 201 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lorens Pasch d ä, tillskriven, olja på duk.
32 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vera Frisén, olja på duk/pannå, signerad.
5 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karin Wikström, olja på pannå, signerad a tergo.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad 103/375.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erland Cullberg, olja på pannå, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Albert Engström, olja på pannå, signerad.
4 210 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, blandteknik, signerad.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Fridell, etsning.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Fridell, torrnål, signerad Axel Fridell med blyerts.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Åke Hedman, collage, 1975, signerad á tergo.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Leo Reis, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anton Genberg, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
"Falcon", 2005-2007.
Inga bud
Utropspris
28 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja på pannå.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lena Cronqvist, mjukgrindsetsning, signerad 4/40.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Maria Helena Vieira da Silva, etsning, signerad 55/100.
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK