Möbler

524 föremål
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1960/70-tal Danmark.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 3 st rokoko 1700-talets andra hälft.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivskåp, Mellansverige omkring 1800.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, sportsugemodell, 1940-tal, trä.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950-60-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla/Sideboard 1950/60-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pallar, 8 st, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, Swedish Modern, 1940-50-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord 1900-talets mitt/andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar 4 st Italien 1900-talets senare del.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar 4 st Fasem 1900-talets senare del.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard 1960-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Bord, Ryssland 1820-1840.
35 EUR
Utropspris
300 EUR
Alvar Aalto, bänk, 1900-talets mitt.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå,1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmtolar, ett par, Fasem, Italien.
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunilla Allard, fåtölj, "Cinema", Lammhults.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Canapé, Karl Johan, 1800-talets första hälft.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Damarbetsbord, gustaviansk stil, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, matbord, Artek, Finland.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, sent 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Konsolbord, England / Holland, 1800-talets mitt.
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, omkring 1900.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pottskåp, ett par, gustaviansk stil, 1900-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, barock, 1700-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skrivbord, 1800-talets andra hälft.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1960-70-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, 1800-tal slut.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slagbord, 1700/1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampett, rokoko, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Claesson, Koivisto & Rune, Boxplay, soffa, Swedese.
8 200 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skrivbordsstol, 1900-talets början.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Fröseke, AB Nybrofabriken, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, nyrenässans, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taburetter, ett par, 1900-talets andra hälft.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Danmark, France & Daverkosen, 1960/70-tal.
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Swedish modern, 1940/50-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1990-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.
450 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, empirestil omkring 1900.
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, De Sede, Schweiz.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp Barock, tidigt 1700-tal.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, Glas & Trä, Hovmantorp, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, Skaraborgs möbler 1960/70-tal.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa/dagbädd 1970-tal.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arkivmöbel, 1940/50-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Satsbord, 1950-60-tal, 3 delar.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK