Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Vintage and fashion

Mode är ett sätt att uttrycka sig och visa vem du är eller vem du vill vara. I denna kategori kan du hitta väskor, accessoarer, kläder och skor från de största modehusen så som Chanel, Louis Vuitton, Hermès, Yves Saint Laurent, Christian Dior och Gucci. Allt från samlarobjekt från 1800-talet... Läs mer

 
77 föremål
Prada, väska.
18 tim 52m
Prada, väska.
Aktuellt bud
80 EUR
Utropspris
250 EUR
Louis Vuitton, "Monceau", väska.
20 tim 8m
Louis Vuitton, "Monceau", väska.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Cartier, scarf, "Savane Africaine".
1d 18 tim
Cartier, scarf, "Savane Africaine".
Aktuellt bud
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, Plunta.
1d 21 tim
Louis Vuitton, Plunta.
Aktuellt bud
1 555 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Chanel, "Boy Bag Medium", 2011.
2d 10 tim
Chanel, "Boy Bag Medium", 2011.
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Mulberry, väska, vintage.
2d 11 tim
Mulberry, väska, vintage.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, väska "Swing".
2d 11 tim
Louis Vuitton, väska "Swing".
Aktuellt bud
1 150 EUR
Utropspris
1 800 EUR
Gucci, väska.
2d 14 tim
Gucci, väska.
Aktuellt bud
95 EUR
Utropspris
400 EUR
Hermès, slipsar, 3 st.
2d 20 tim
Hermès, slipsar, 3 st.
Aktuellt bud
1 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bottega Veneta, väska, "Campana".
3d 15 tim
Bottega Veneta, väska, "Campana".
Aktuellt bud
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gucci, scarf.
3d 15 tim
Gucci, scarf.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Givenchy, halsband "Shark tooth".
3d 17 tim
Givenchy, halsband "Shark tooth".
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, manschettknappar.
3d 17 tim
Louis Vuitton, manschettknappar.
Aktuellt bud
2 222 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, väska, "Troca".
3d 18 tim
Hermès, väska, "Troca".
Aktuellt bud
1 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Prada, väska, "Shopping/Double.
3d 18 tim
Prada, väska, "Shopping/Double.
Aktuellt bud
8 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Miu Miu, väska/clutch.
3d 18 tim
Miu Miu, väska/clutch.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Burberry, weekendbag.
3d 18 tim
Burberry, weekendbag.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
3d 18 tim
Hermès, slipsar, 3 st.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mulberry, väska, vintage.
3d 19 tim
Mulberry, väska, vintage.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ralph Lauren, weekendbag.
3d 19 tim
Ralph Lauren, weekendbag.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gucci, väska, "Mini Chain bag".
3d 19 tim
Gucci, väska, "Mini Chain bag".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Burberry, paraply.
3d 20 tim
Burberry, paraply.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Cartier, scarf.
4d 16 tim
Cartier, scarf.
Aktuellt bud
425 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Cartier, scarf.
4d 16 tim
Cartier, scarf.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Le Tarot".
4d 16 tim
Hermès, scarf, "Le Tarot".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, scarf, "Luna Park".
4d 17 tim
Hermès, scarf, "Luna Park".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Burberry, väska.
4d 17 tim
Burberry, väska.
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, väska, "Brera".
5d 15 tim
Louis Vuitton, väska, "Brera".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Christian Dior, skärp, vintage.
7d 19 tim
Christian Dior, skärp, vintage.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Christian Dior, collier, vintage.
7d 20 tim
Christian Dior, collier, vintage.
Aktuellt bud
1 110 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.