Diverse

95 föremål
Playboy tidningar 222 st Dec 1964-aug 1985.
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ram, gustaviansk, omkring 1800.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, vitmetall, troligen ca 1930-40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Hermansson, gjutjärn, Husqvarna.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arkitekturelement, omkring 1900.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dörrar, ett par, barock, 1600/1700-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kondomautomat, Fry-Fex, 1900-tal.
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gardiner, ett par, GP&J Baker, "Stensöta".
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel / Ram, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dalahästar, 8 st, 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bojor med bultlås, 17/1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skeppsfönster, 1900-talets första del.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kandelabrar, ett par, Gusum Nr 2, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vattentunna, koppar, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, brons, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Altarjusstakar, två st, brons, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paavo Tynell, skål, brons, Taito.
1 100 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Dokument, signerat Stockholm 1615.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esse Poggats, samekniv, signerad EP.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Johan Fankki, samekniv, signerad JF.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Brasgarnityr, 7 delar, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Figuriner, 2 st, brons, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Yxa, samt två verktyg, flinta.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK