Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

198 föremål
Golvlampa Stilarmatur 1960-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans Kögl, vägglampa 1970-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampor ett par 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1960/70-tal.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampa, Swedish Modern, 1950-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, TEFA, troligen 1960-tal.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, art déco, 1930-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampett, rokoko, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Limburg, Tyskland.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampor, ett par, Örsjö Industri, 2000-tal.
9 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, Oscariansk, 1800-talets slut.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, Italien, 1940-50-tal.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampor, ett par, senempire.
500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Carl Malmsten, golvlampa, "Staken".
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Luca Nichetto, golvlampa, "Rha", Foscarini, Italien.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampor ett par 2000-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Sverige, 1940-50-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EMILE GALLÉ, bordslampa, Nancy, Frankrike, jugend.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, modell 2021, Valinte 1950-tal.
220 EUR
Utropspris
800 EUR
Hans-Agne Jakobsson, taklampa Markaryd, 1960-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Funkis, 1930-40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona.
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans Agne Jakobsson, takkrona, Markaryd.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Golvlampa Stockmann Orno 1960-tal.
120 EUR
Utropspris
300 EUR
Kandelabrar, ett par, Gusum Nr 2, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, empirestil, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, alabaster, 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft.
1 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kai Ruokonen, bordslampa, Orno 1970-tal.
1 800 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Paavo Tynell, takkrona, Taito.
2 000 EUR
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR