Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

520 föremål
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
6d 2 tim
2 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1950-60-tal.
1d 1 tim
Byrå, 1950-60-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
6d 21 tim
Bordslampa, 1930-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930-/40-tal.
5d 19 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barstolar ett par 1900-talets andra hälft.
7d 2 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
3d 18 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, soffbord,
2d 23 tim
Carl Malmsten, soffbord,
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.
4d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Toini Muona, vas/kruka, Arabia.
2d 21 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnel Sahlin, kanna samt fem glas, Kosta Boda.
2d 22 tim
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal.
6d 3 tim
Taklampa, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
2d 21 tim
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK