Remmare, 23 st, glas, 1900-tal.

Orangetonad samt gröntonad glassmassa, cuppor med gravyr av vinrankor. 12 st orangetonade samt 11 gröntonade. Höjd 18,5 cm.

Ytslitage. Repor. Märken. Fyra remmar med nagg på foten och cuppa.

Utropspris
2 500 SEK