Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

441 föremål
Chanel, ryggsäck.
2d 17 tim
Chanel, ryggsäck.
26 666 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Modulsoffa, "Tufty Time", B&B Itala.
5d 21 tim
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Porsche x Rimowa, picknickset, 2000-tal.
20 tim 39m
7 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Louis Vuitton, väska "Caissa" Frankrike 2015.
43m 28s
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skrivbord, Danmark, 1960-tal.
1d 17 tim
Skrivbord, Danmark, 1960-tal.
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, "Atelier", Decotique, 2023.
3d 23 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
21 tim 7m
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa, Glashütte Limburg, Tyskland.
20 tim 23m
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1940-tal.
1d 21 tim
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa samt pall, "Lift". Eilersen.
5d 21 tim
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sideboard, Swedish Modern, 1930-tal.
19 tim 57m
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Edward Hald, vas graal signerad Orrefors 1948.
1d 19 tim
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tiffany & Co fickur/brosch 14K guld.
6d 20 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
2d 23 tim
2 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
1d 22 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
220 EUR
Utropspris
250 EUR