Skål i bärnstensfärgat underfång av Mona Morales-Schildt. Signerad "Kosta 76471 M. Schildt". Diameter 15,5 cm. Skål, "Ariel" i oregelbunden form. Signerad "Orrefors Ariel F 1711 E Edvin Öhrström. Höjd 5,5 cm. Skål, "Fiskgraal" i oval form. Signerad "Orrefors Graal nr 1269 Hald". Längd 16 cm.
Obetydligt ytslitage. Enstaka, obetydliga repor. Öhrström med visst, ytligt slitage undertill.