Design Sale Helsinki F503

230 föremål
Rut Bryk, väggrelief, stengods, signerad a tergo BRYK.
9d 20 tim
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Relief, Artek 1960-tal.
9d 19 tim
Relief, Artek 1960-tal.
400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Kai Ruokonen, golvlampa, Lynx, 1970-tal.
9d 19 tim
600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
9d 19 tim
50 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Kai Finnmark, bordslampa för Lynx 1970-tal.
9d 19 tim
1 350 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Rut Bryk, relief, "Fönster", signerad Rut Bryk. 1980-tal.
9d 19 tim
3 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Alvar Aalto, golvlampa, modell A808, Valaisinpaja.
9d 19 tim
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Alvar Aalto, bordslampa, modell A704, Valaistustyö.
9d 19 tim
1 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Kai Ruokonen, taklampa, Lynx, 1970-tal.
9d 19 tim
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Rut Bryk, relief, fajans, signerad BRYK.
9d 19 tim
9 200 EUR
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
Tapio Wirkkala, fanerfat, signerat TW.
9d 19 tim
1 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Valter Jung, skåp, 1906.
9d 19 tim
Valter Jung, skåp, 1906.
300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Paavo Tynell, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
9d 19 tim
300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Kubbstol, 1900-talets början.
9d 19 tim
Kubbstol, 1900-talets början.
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Björn Weckström, Armband, 14K guld, Lapponia 1975.
9d 19 tim
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Rut Bryk, väggrelief, stengods, signerad BRYK.
9d 18 tim
1 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
9d 18 tim
8 000 EUR
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
Dora Jung, bildvävnad, signerad 1900-talets mitt.
9d 18 tim
120 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Skål, keramik Arabia  1940-tal.
9d 18 tim
200 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Alvar Aalto, vas, modell 3031, Iittala 1950-tal.
9d 18 tim
1 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Rut Bryk, relief, stengods signerad BRYK.
9d 18 tim
520 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Alvar Aalto, golvlampa, modell A 809, Valaistustyö.
9d 18 tim
2 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR