Design Sale Helsinki F503

49 föremål
Relief, Artek 1960-tal.
9d 18 tim
Relief, Artek 1960-tal.
400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Tapio Wirkkala, fanerfat, signerat TW.
9d 17 tim
1 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Björn Weckström, Armband, 14K guld, Lapponia 1975.
9d 17 tim
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
9d 16 tim
8 000 EUR
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
Dora Jung, bildvävnad, signerad 1900-talets mitt.
9d 16 tim
120 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Skål, keramik Arabia  1940-tal.
9d 16 tim
200 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Paavo Tynell, skål, brons, Taito.
9d 16 tim
250 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Rut Bryk, relief, keramik, signerad BRYK 2.
9d 15 tim
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Toini Muona, rya, modell för Neovius. Ca 75 x 70 cm.
9d 15 tim
100 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR