Carlo de Carli, stolar, 10 st, modell 693 för Cassina, Italien 900-talets mitt.
Klädsel i valnöt och rött konstläder. Två är märkta med originaletiketter. Bredd 47 cm. Sitthöjd 45 cm. Total höjd 86 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ställvis smärre torrsprickor. Helhetsintrycket är gott.