Kan inte nå servern

Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Arsenalsgatan 2 – Du kan hämta ut ditt föremål på Arsenalsgatan 2 direkt på auktionsdagarna, eller på följande dagar: fredag den 14 juni samt måndag den 17 juni till torsdag den 20 juni.
 
Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.
 
Västberga Allé 3 – Fr.o.m. fredag den 28 juni kan du hämta ut ditt föremål på Bukowskis, Västberga Allé 3.
 
Fr.o.m. 3 juli debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

⟶ Se öppettider

 
1366 föremål
1315. Penselställ, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1315. Penselställ, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1319. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1319. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
87. Ram med spegelglas, omkring år 1700, Barock.
87. Ram med spegelglas, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1054. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1700-tal.
1054. Kejserlig insignia, broderat siden. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
103. Väggpendyl, märkt Baudin à Paris, 1700-talets mitt, Louis XV.
103. Väggpendyl, märkt Baudin à Paris, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
414. Peter Hertz, bägare, silver, Köpenhamn 1884.
414. Peter Hertz, bägare, silver, Köpenhamn 1884.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1189. Ananda, brons. Mingdynastin (1368-1644).
1189. Ananda, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
964. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
964. Kanna med lock, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
45. Spelbord, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
45. Spelbord, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1088. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1088. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1022. Vas, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1022. Vas, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
199A. Karl XII, plåtmynt, 1 daler silvermynt, Avesta 1717.
199A. Karl XII, plåtmynt, 1 daler silvermynt, Avesta 1717.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
195. Hörnskåp, Sverige, 1700-talets mitt, Senbarock.
195. Hörnskåp, Sverige, 1700-talets mitt, Senbarock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
407. Gustaf Theodor Folcker, stor skål, silver, Stockholm 1857. Nyrokoko.
407. Gustaf Theodor Folcker, stor skål, silver, Stockholm 1857. Nyrokoko.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
673. Carl Skånberg, Dandyn.
673. Carl Skånberg, Dandyn.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
459. Jardiniere/fruktskål, silver och slipat glas, W.A. Bolin 1912-1917.
459. Jardiniere/fruktskål, silver och slipat glas, W.A. Bolin 1912-1917.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
274. Antik sydost Anatolisk kelim, ca 412 x 163 cm.
274. Antik sydost Anatolisk kelim, ca 412 x 163 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1253. Fat, vapenporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
1253. Fat, vapenporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
316. Matta, old silke Ghom/Keshan, ca 207 x 138 cm.
316. Matta, old silke Ghom/Keshan, ca 207 x 138 cm.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1313. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1313. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1129. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1129. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1124. Ask med lock, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
1124. Ask med lock, lack. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1100. Tedosa med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1100. Tedosa med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1241. Vas, porslin. Transition/Kangxi, 1600-tal.
1241. Vas, porslin. Transition/Kangxi, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
277. Matta, antik, Bidjov Östra Kaukasus, ca 163 x 115 cm.
277. Matta, antik, Bidjov Östra Kaukasus, ca 163 x 115 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
589. Collier rosenkvarts, odlade pärlor samt rondeller 18K guld, Gaudy.
589. Collier rosenkvarts, odlade pärlor samt rondeller 18K guld, Gaudy.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
5. Bokskåp, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
5. Bokskåp, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
985. Servis, 17 delar, porslin. Sen Qingdynasti.
985. Servis, 17 delar, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1277. Urnor med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
1277. Urnor med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
278. Matta, antik Gendje, södra Kaukasus, ca 208 x 103 cm.
278. Matta, antik Gendje, södra Kaukasus, ca 208 x 103 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1113. Fat, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).
1113. Fat, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
886. Ludwig Meidner, Mansporträtt.
886. Ludwig Meidner, Mansporträtt.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1238. Vas, porslin. Qingdynastin med Chenghuas märke.
1238. Vas, porslin. Qingdynastin med Chenghuas märke.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
42. Monterbord, Nordeuropa, 1800-talets början, Empire.
42. Monterbord, Nordeuropa, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
952. Lars Jonsson, "Dagrar".
952. Lars Jonsson, "Dagrar".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
690. Caspar Netscher Hans krets, "Maria Agatha van Kinschot" (1678-).
690. Caspar Netscher Hans krets, "Maria Agatha van Kinschot" (1678-).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
31. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
31. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1139. Lyktor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1139. Lyktor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1337. Trädgårdsapallar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1337. Trädgårdsapallar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1257. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1257. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
55. Soffa, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
55. Soffa, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
796. Lotte Laserstein, Ungdomar.
796. Lotte Laserstein, Ungdomar.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
777. Lotte Laserstein, Porträtt av Traute.
777. Lotte Laserstein, Porträtt av Traute.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
679. Victor Forssell, "Kalmar slott".
679. Victor Forssell, "Kalmar slott".
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
781. Lotte Laserstein, Landskap med hus.
781. Lotte Laserstein, Landskap med hus.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1010. Bord/Kangzhou, huanghuali, Qingdynastin, 1800-tal.
1010. Bord/Kangzhou, huanghuali, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
939. August Jernberg, Knyta skon.
939. August Jernberg, Knyta skon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
942. Bonadsmålning, sk. Tuppamålning, Halland 17/1800-tal.
942. Bonadsmålning, sk. Tuppamålning, Halland 17/1800-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
415. Bricka, silver, Holland, kontrollstämpel Rotterdam.
415. Bricka, silver, Holland, kontrollstämpel Rotterdam.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
534. Cartier ring 18K vitguld med en cabochonslipad månsten.
534. Cartier ring 18K vitguld med en cabochonslipad månsten.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
829. Ida Gisiko-Spärck, Vy från kusten vid Skotterup i Danmark.
829. Ida Gisiko-Spärck, Vy från kusten vid Skotterup i Danmark.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
57. Fåtölj, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
57. Fåtölj, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
131. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
131. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1230. Skål, keramik, av "Yaozhou-typ", Songdynastin (960-1279).
1230. Skål, keramik, av "Yaozhou-typ", Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1252. Bålskål, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1252. Bålskål, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1154. Skålar, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1154. Skålar, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
612. Alfred Thörne, Sommarlandskap med blommor.
612. Alfred Thörne, Sommarlandskap med blommor.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
991. Fat, keramik, jun. Norra  Songdynastin.
991. Fat, keramik, jun. Norra Songdynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1140. Fat, fyra stycken, porslin. Sen Qingdynasti.
1140. Fat, fyra stycken, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1077. Praktfat, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
1077. Praktfat, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?