355 föremål
Lisa Larson, figuriner, 4 st, Gustavsberg.
2d 23 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wiwen Nilsson, armband sterling silver Lund 1969.
6d
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Friedrich Gornik, bordslampa, Jugend, 1910-20-tal.
4d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Malmsten, matbord, 1940-tal.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 4 st, postmoderna, sent 1900-tal.
4d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Rolf Fransson, sideboard "Arctic", Voice.
49m 19s
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampor, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
3d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, art deco, 1920/30-tal.
2 tim 17m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
5d 22 tim
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, unik vas, Gustavsbergs Studio.
1d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Josef Frank, bokstöd, "Alfa Omega", Svensk Tenn.
6d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, Danish Modern, 1940-tal.
6d
1 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Cigarettetuier, 2 st, 925 resp 835 silver.
20 tim 45m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Aappo Härkönen, rya. Ca 165x110 cm.
5d 18 tim
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Soffbord, funkis, 1930-tal.
1 tim 13m
Soffbord, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Swedish Grace, 1920/30-tal.
23 tim 47m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Glas & Trä, Hovmantorp, 1960-tal.
22 tim 25m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Sverige, 1960-tal.
1 tim 49m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Folke Ohlsson, fåtölj Ascot för DUX 1960-tal.
1d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mats Jonasson, skulptur, Målerås.
3d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnel Nyman, vas, glas.
5d 18 tim
Gunnel Nyman, vas, glas.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tallrikar, 20 st, "Plus", Rörstrand.
6d 2 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, spegel, Markaryd.
21 tim 55m
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
3d
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1930-tal.
2d 23 tim
Soffbord, 1930-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?