Gustaf Leek, troligen. Bordslampor, ett par, 1900-talets andra hälft.

Folierat glas. En ljuspunkt vardera. Höjd 34 cm.

Ej funktionstestad. Smärre repor. Limmade vid lampfästning.

Utropspris
4 000 SEK