Arts of Asia F497

144 föremål
Skål, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
2d 13 tim
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Kina, Qingdynastin.
2d 13 tim
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Urna, porslin, Kina, sen Qingdynastin, 1800-tal.
2d 13 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
2d 13 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tuschsten, Qingdynastin.
2d 13 tim
Tuschsten, Qingdynastin.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lee Young-Chan. Akvarell på papper.
2d 13 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vaser, 3 st, Kina, 1900-tal.
2d 13 tim
Vaser, 3 st, Kina, 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tallrik, porslin, Kina, 1700-tal.
2d 14 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722).
2d 13 tim
2 185 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, porslin, Kina, Transition, 1600-tal.
2d 13 tim
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, brons, Handynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr.).
2d 13 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
2d 14 tim
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Sydostasien, 1900-tal.
2d 14 tim
Bord, Sydostasien, 1900-tal.
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, 3 st, Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
2d 14 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rökelsekar, brons, Mingdynastin (1368-1643).
2d 14 tim
1 049 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1900-tal.
2d 14 tim
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lee Young-Chan, akvarell och tusch på papper.
2d 16 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Stekfat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
2d 14 tim
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
2d 16 tim
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Panel, Kina, sen Qingdynasti.
2d 16 tim
Panel, Kina, sen Qingdynasti.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stekfat, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).
2d 17 tim
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Pak No Su, akvarell och tusch på papper.
2d 17 tim
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Cabaretdelar, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
2d 17 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Satsbord 3 st, Kina, tidigt 1900-tal.
2d 17 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tallrikar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
2d 17 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
2d 17 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, porslin, Kina, 1900-tal.
2d 14 tim
Fat, porslin, Kina, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rong Ya, tillskriven, tusch på papper.
2d 15 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yoshikazu, träsnitt, Japan, 1800-tal.
2d 15 tim
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, två stycken, porslin. Tianqi, 1600-tal.
2d 15 tim
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Praktfat, Swatow, Mingdynastin, 1600-tal.
2d 15 tim
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK