Dekor i Famille Rose. Ett par tallrikar med motiv av ett par fåglar i en blommande trädgård, diameter ca. 23 cm.
Djup tallrik med double peacock-motiv, diameter 23 cm.
Djup tallrik med double rooster-motiv, diameter 22,5 cm.
Små nagg. Något slitage. En tallrik med bränningsspricka i botten.