Två skålar, bojan samt vas, porslin, Kina, 1800-1900-tal.
Dekorerade i underglasyrblått samt en med emaljfärger. Varierade motiv av blommor samt landskap. Skålarnas diameter 16,5-18 cm. Höjd på vas och urna 13-13,5 cm.
Glasyrmistor. Vasens mynning med lagning och retusch. Bränningssprickor.
Auktionen avslutas
9 dagar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor