Bältesspännen i form av fabelsdjur, längd 7,5-11,5 cm.
Skjortknappar i form av lotusfrökapslar, diameter 1,5, längd 2 cm.
Skulptur i form av vindruvsklase med klättrande ekorrar, längd 6 cm.
Skulpture med erotiskt motiv, höjd 5 cm.
Nagg. Slitage. Naturliga skiftningar i sten.