1014 föremål
Arkivskåp/ritningsskåp, 1900-talets mitt.
1m 52s
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa Vibia Spanien 2000-tal.
7m 52s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord Scandiform 2000-tal.
9m 52s
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord 1900-tal.
15m 52s
Sidobord 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, 1900-tal, Dusty Deco,
17m 52s
Soffa, 1900-tal, Dusty Deco,
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Richard Brakenburg, tillskriven, olja på duk.
19m 52s
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Céline, väska, "Luggage".
21m 52s
Céline, väska, "Luggage".
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ljuskrona, sengustaviansk, 1800-talets början.
25m 52s
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gallerimatta, semiantik Baktiari, ca 295 x 100 cm.
29m 52s
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, orientalisk, s.k. "Vintage" ca 385 x 295 cm.
31m 52s
12 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ring, 18K guld med briljantslipade diamanter.
35m 52s
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gösta Lindqvist, landskap.
41m 52s
Gösta Lindqvist, landskap.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord Kina modern tillverkning.
43m 52s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ivar Morsing, "Motiv från Albrunna. Öland".
45m 52s
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Ghom silke ca 74x56 cm.
47m 52s
Matta Ghom silke ca 74x56 cm.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Börje, halskedja silver Lund 1955.
51m 52s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thure Thörn, Kvinnokropp.
55m 52s
Thure Thörn, Kvinnokropp.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rökbord tidigt 1900-tal.
59m 52s
Rökbord tidigt 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord 1960-tal.
1 tim 3m
Soffbord 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Martin Emond, Ut till havs.
1 tim 7m
Martin Emond, Ut till havs.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta orientalisk silke ca 122x77 cm.
1 tim 13m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/klädskåp Nyrenässans omkring 1900.
1 tim 17m
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Isfahan silke ca 159x105 cm.
1 tim 23m
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Verkstadsstol möjligen Tjeckien, 1930-40-tal.
1 tim 25m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband 14K guld.
1 tim 33m
Armband 14K guld.
17 777 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft.
1 tim 35m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdssoffa 1900-talets början.
1 tim 37m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, "Restaurant la Campanette".
1 tim 41m
4 631 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Albin Amelin, Kvinna i röd hatt.
1 tim 43m
3 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Slas (Stig Claesson), Sofia skola, Södermalm.
1 tim 47m
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Lindström, Figurkomposition.
1 tim 49m
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slas (Stig Claesson), Landskap.
1 tim 53m
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Medaljong/hänge 18K guld.
2 tim 1m
Medaljong/hänge 18K guld.
6 400 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Oskar Bergman, "Blidö".
2 tim 3m
Oskar Bergman, "Blidö".
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, tidigt 1900-tal.
2 tim 5m
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sneakers, "Air Jordan 1 Chicago", Nike, 1985.
2 tim 9m
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Taklampa, 1940/50-tal.
2 tim 11m
Taklampa, 1940/50-tal.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Birgit Broms, Skridskoåkare.
2 tim 21m
Birgit Broms, Skridskoåkare.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär, 17/1800-tal, I smedjan.
2 tim 25m
507 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Kemm, hans art, Moderskärlek.
2 tim 31m
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Louis Boulanger, Sommarlandskap med fiskare.
2 tim 35m
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord, troligen Italien, 2000-tal.
2 tim 37m
10 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sablar, 2 st, 1800-tal.
2 tim 39m
Sablar, 2 st, 1800-tal.
2 010 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jakttillbehör, 3 st, 1800-1900-tal.
2 tim 41m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggbord, ett par, omkring år 1900.
2 tim 43m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pablo Schouboe, Landskap med byggnader.
2 tim 49m
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal. Landskap med sittande man.
3 tim 7m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Väggpendyl, gustaviansk, 1800-tal.
3 tim 11m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, Kamenický Šenov, Böhmen, Tjeckien.
3 tim 13m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pallar, ett par, 1930/40-tal.
3 tim 15m
Pallar, ett par, 1930/40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1970-tal.
3 tim 17m
Taklampa, 1970-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gallerimatta, Kelim, ca 486 x 78 cm.
3 tim 19m
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, figural Kashmar, ca 385 x 300 cm.
3 tim 23m
5 400 SEK
Utropspris
30 000 SEK