Arts of Asia F497

Utforska ett rikt och varierat utbud av asiatiskt konsthantverk i temaauktionen "Arts of Asia". Denna auktion erbjuder en mångfald av föremål som speglar Asiens långa och fascinerande historia. Bland objekten finner du allt från utsökta sidentextilier till imponerande bronsföremål, naturligtvis finns också ett omfattande utbud av porslin, vars elegans och skönhet har beundrats i århundraden.

Objekten i auktionen är noggrant utvalda och flera av dem kommer från ansedda privata samlingar. Här finner du föremål som kan förgylla moderna hem med sin tidlösa skönhet, och också harmonisera med klassiska inredningar.

150 föremål
Pak No Su, akvarell på papper,
8d 20 tim
10 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Okänd konstnär, Dansande kvinna.
8d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fat, två stycken, porslin. Tianqi, 1600-tal.
8d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Vas, porslin, Kina, Qingdynastin.
8d 18 tim
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bojan, Qingdynastin, 1800-tal.
8d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, porslin, Kina, 1900-tal.
8d 19 tim
Fat, porslin, Kina, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lee Young-Chan. Akvarell på papper.
8d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vas, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
8d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rong Ya, tillskriven, tusch på papper.
8d 19 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK