Möbler

162 föremål
Fåtölj, Scandinavian Modern, 1940-tal.
5d 2 tim
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Carl Malmsten, satsbord, "Släden", troligtvis 1960-tal.
1d
5 010 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lådfack, 1800-tal.
44m 24s
Lådfack, 1800-tal.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
3d 4 tim
Byrå, 1800-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
2 tim 22m
Byrå, 1800-tal.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Koppartunna, 1800-tal.
3 tim 42m
Koppartunna, 1800-tal.
3 201 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord/hurts, 1900-talets mitt.
6d
Bord/hurts, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, omkring år 1900.
1d
Skänk, omkring år 1900.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1960/70-tal.
5d 1 tim
Sideboard, 1960/70-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Verner Panton, stol, "Vilbert", IKEA, 1993-94.
6d
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Biblioteksstege, 1900-talets andra hälft.
42m 24s
2 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-tal.
1d 1 tim
Skåp, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, matbord, 1940-tal.
8m 24s
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, 1960/70-tal.
1d 1 tim
Bokhylla, 1960/70-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
3d 4 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Niels Gammelgaard, soffa, "Stockholm", IKEA.
5d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
1d
Skänk, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal.
5d 1 tim
Skrivbord, 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets första hälft.
1d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Väggbord, ett par, omkring 1900.
1d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
4 tim 4m
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
2d 1 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord/matbord, Bodafors, 1940-tal.
2d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, omkring 1900-talets mitt.
5d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, funkis, 1930-tal.
1d
Skåp, funkis, 1930-tal.
1 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Damarbetsbord, 1800-tal.
4d
Damarbetsbord, 1800-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, Sverige, omkring 1800.
2d 1 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
2d 2 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1930/40-tal.
4 tim 6m
Soffbord, 1930/40-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla/garderob, 1930/40-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, funkis, 1930-tal.
1d 2 tim
Sideboard, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn, Italien, 1900-talets andra hälft.
1d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
6d
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Cafébord, Byarums Bruk, omkring 2000.
3d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bankett, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
2 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, funkis, 1930-tal.
1d 3 tim
Byrå, funkis, 1930-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft.
5d
650 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bord, 1800-tal.
3d 2 tim
Bord, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Glasmäster, Markaryd.
3d 21 tim
Spegel, Glasmäster, Markaryd.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK