Late Summer Days

De ljumma sensommarkvällarna och kräftsäsongen är här. Passa på att duka upp för sensommarens alla måltider – hemma, i trädgården, på balkongen eller i sommarhuset. I denna temaauktion hittar du föremål som förgyller sensommarkvällarna – servisen till kräftskivan, vaser för dahliorna, stiliga vinglas, samt eleganta ljusstakar, möbler och annat vackert till hemmet eller sommarstället.

Låt temaauktionen Late Summer Days inspirera dig till att njuta av sommarens sista dagar.

49 föremål
Soppslev / bålslev, silver, 1700-tal.
8d 19 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-tal.
8d 20 tim
Bord, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Damarbetsbord, 1800-tal.
8d 20 tim
Damarbetsbord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft.
8d 19 tim
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Glasservis, 65 delar, 1900-tal.
8d 20 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, lergods, Nittsjö, 1930-tal.
8d 20 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK