Bestående av:
1 kaffekanna med lock, modell 518.
1 fat, modell 515.
1 vas, modell 1162.
1 fat på fot, modell 1023.
8 kaffekoppar med fat, modell 719.
8 assietter, modell 574.
1 lockskål, modell 657.
Obetydligt ytslitage. Micronagg. Enstaka nagg.