Inred sommarhuset

Ge sommarhuset lite extra sommarcharm

413 föremål
Karmstol, ca 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
100 EUR
Skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
100 EUR
Taklampa, 1950-tal.
Taklampa, 1950-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Ytterfoder, flintgods, Rörstrand, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Väggskåp, "Stockholm", Engleson, samtida.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegel, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, Murano, Italien.
Taklampa, Murano, Italien.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Josef Frank, kandelaber, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Speglar, 3 st, Japan, 1900-talets först hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, porslin, Kina, 1800-tal.
15 tim 18m
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa,  1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Figurin/skulptur, " Menagerie", Jonatan Adler.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
"Verve", No 4, January-March 1939.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Saltkar, ett par, silver, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bert Håge Häverö, "Blidösund".
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Five easy pieces".
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jean Linard, kanna, keramik.
Jean Linard, kanna, keramik.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, barockstil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fat, porslin, Kina 1700-tal.
Fat, porslin, Kina 1700-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
150 EUR
Bäddsoffa, 2000-tal.
Bäddsoffa, 2000-tal.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
150 EUR
Byrå, mahogny, 2000-tal.
Byrå, mahogny, 2000-tal.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
Golvvas, porslin, Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
Golvlampa, modell G-34, Bergboms, 1950-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
150 EUR
Schäslong, "Wave", Adea, Finland.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
150 EUR
Josef Frank, ljusstake, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Matbord, Chippendale-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, barockstil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 959 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fällbord, 1800-tal.
Fällbord, 1800-tal.

Utropspris
2 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?