Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

Kerttu Nurminen, konstglas, Lampi Pro Arte 1993, signerad K. Nurminen, Nuutajärvi.

"Mormors bonbonjär". Blå- och lilatonat glas. Etikettmärkt. Höjd 31 cm.

Åldersrelaterat slitage. Obetydliga nagg.

Klubbat pris
150
1 641
157
Utropspris
130 EUR
Budhistorik (17 bud)
9
23 jun 20:43
150 EUR
23 jun 20:43
140 EUR
9
23 jun 20:43
130 EUR
23 jun 18:20
120 EUR
8
23 jun 11:51
110 EUR
23 jun 4:50
100 EUR
23 jun 4:50
100 EUR
22 jun 15:13
85 EUR
21 jun 10:28
80 EUR
21 jun 10:28
80 EUR
20 jun 15:48
60 EUR
20 jun 15:48
55 EUR
19 jun 21:29
50 EUR
18 jun 13:01
45 EUR
15 jun 23:37
40 EUR
15 jun 23:37
35 EUR
14 jun 16:10
30 EUR

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?