Kan inte nå servern

Important Spring Sale 609

 
981 föremål
321. Olle Olsson-Hagalund, ”Motiv från Bellevue”.
321. Olle Olsson-Hagalund, ”Motiv från Bellevue”.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
483. ITALIENSK SKOLA, 16/1700-TAL , Ifigenias offer.
483. ITALIENSK SKOLA, 16/1700-TAL , Ifigenias offer.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
980. RING.
980. RING.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
924. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter.
924. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
467. Louis Lang, Ung kvinna i skogslandskap.
467. Louis Lang, Ung kvinna i skogslandskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
78. BORDSLAMPA, troligen Ryssland, 1800-talets början, Empire.
78. BORDSLAMPA, troligen Ryssland, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
431. CHRISTIAN VON THUM, hans krets, olja på duk.
431. CHRISTIAN VON THUM, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
858. RING med en gammalslipad diamant.
858. RING med en gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
861. BROSCH.
861. BROSCH.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
901. COLLIER.
901. COLLIER.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
864. BJÖRN WECKSTRÖM.
864. BJÖRN WECKSTRÖM.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
465. Giovanni Ghisolfi, Ruinlandskap med Jesus och äktenskapsförbryterskan.
465. Giovanni Ghisolfi, Ruinlandskap med Jesus och äktenskapsförbryterskan.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
949. ÖRHÄNGEN.
949. ÖRHÄNGEN.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
437. Marcus Larsson, Seglats vid Kronborgs Slott.
437. Marcus Larsson, Seglats vid Kronborgs Slott.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
491. Giulio Cesare Procaccini Hans krets, Madonnan med barnet.
491. Giulio Cesare Procaccini Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
355. Carl Skånberg, "Fiskeskutor, Holland".
355. Carl Skånberg, "Fiskeskutor, Holland".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
345. Pablo Picasso, "Le Viol, IV",  ur: "La Suite Vollard".
345. Pablo Picasso, "Le Viol, IV", ur: "La Suite Vollard".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
344. Pablo Picasso, "Femme nue assise et Trois Têtes barbues", ur: "La Suite Vollard".
344. Pablo Picasso, "Femme nue assise et Trois Têtes barbues", ur: "La Suite Vollard".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
213. MATTA, antik Karachop Kazak, ca 213 x 166 cm.
213. MATTA, antik Karachop Kazak, ca 213 x 166 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
226. GALLERIMATTA, antik TALISH, ca 264,5 x 115 cm.
226. GALLERIMATTA, antik TALISH, ca 264,5 x 115 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
227. MATTA, antik silke Täbris, ca 165 x 118,5-111,5 cm.
227. MATTA, antik silke Täbris, ca 165 x 118,5-111,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
33. KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets mitt Louis XV.
33. KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets mitt Louis XV.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
106. RAMAR, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
106. RAMAR, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
209. MATTA, antik Isfahan, ca 480,5 x 350 cm.
209. MATTA, antik Isfahan, ca 480,5 x 350 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
490. FLAMLÄNDSK SKOLA 1600-TAL, olja på duk.
490. FLAMLÄNDSK SKOLA 1600-TAL, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
444. OKÄND KONSTÄR 1700-TAL, Paestum, Italien.
444. OKÄND KONSTÄR 1700-TAL, Paestum, Italien.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
378. Jakob Björck, Karl XIII som barn.
378. Jakob Björck, Karl XIII som barn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
322. Einar Jolin, Slädfärd.
322. Einar Jolin, Slädfärd.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
187. Fedor Rückert, skål, silver och emalj, Moskva, 1899-1908.
187. Fedor Rückert, skål, silver och emalj, Moskva, 1899-1908.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
312. Carl Larsson, ”Från 30-åriga krigets dagar”.
312. Carl Larsson, ”Från 30-åriga krigets dagar”.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
323. Einar Jolin, Vintervy över Stockholm.
323. Einar Jolin, Vintervy över Stockholm.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
318. Sigrid Hjertén, Franskt landskap /Le Midi.
318. Sigrid Hjertén, Franskt landskap /Le Midi.
Klubbat pris 
73 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
888. ARMBAND med sju caméer av agat.
888. ARMBAND med sju caméer av agat.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
338. Maurits Cornelis Escher, ”Old olive tree, Corsica”.
338. Maurits Cornelis Escher, ”Old olive tree, Corsica”.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
370. Johan Krouthén, Vårlandskap i skymningsljus.
370. Johan Krouthén, Vårlandskap i skymningsljus.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
359. Hanna Hirsch-Pauli, Visby ringmur.
359. Hanna Hirsch-Pauli, Visby ringmur.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
99. BORDSPENDYL, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.
99. BORDSPENDYL, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
77. CASSOLETTER, ett par. Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
77. CASSOLETTER, ett par. Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
471. Berndt Lindholm, Vägen till Skarvik, Hisingen, Göteborg.
471. Berndt Lindholm, Vägen till Skarvik, Hisingen, Göteborg.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
958. ÖRHÄNGEN.
958. ÖRHÄNGEN.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
398. Per Hasselberg, "Grodan".
398. Per Hasselberg, "Grodan".
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
973. RING.
973. RING.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
110. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
110. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
489. Melchior de Hondecoeter Hans krets, Hönsgården.
489. Melchior de Hondecoeter Hans krets, Hönsgården.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
445. OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL, Castors och Pollux tempel, Forum Romanum.
445. OKÄND KONSTNÄR, 1700-TAL, Castors och Pollux tempel, Forum Romanum.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
966. RENÉ LALIQUE.
966. RENÉ LALIQUE.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
50. GOLVUR, av Johan Fredman (verksam 1736-1767 i Stockholm ), Rokoko.
50. GOLVUR, av Johan Fredman (verksam 1736-1767 i Stockholm ), Rokoko.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
228. MATTA, semiantik Täbris Ghannadi, ca 424,5 x 321,5 cm.
228. MATTA, semiantik Täbris Ghannadi, ca 424,5 x 321,5 cm.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
24. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Gustavianskt.
24. KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Gustavianskt.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
889. ÖRHÄNGEN.
889. ÖRHÄNGEN.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
898. COLLIER.
898. COLLIER.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
896. PÄRLCOLLIER.
896. PÄRLCOLLIER.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
357. August Hagborg, Skaldjursfiske vid ebb, motiv från Normandie.
357. August Hagborg, Skaldjursfiske vid ebb, motiv från Normandie.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
4. BYRÅ, av Johan Neijber, mästare i Stockholm 1768-1795, Rokoko.
4. BYRÅ, av Johan Neijber, mästare i Stockholm 1768-1795, Rokoko.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
904. GUSTAF MÖLLENBORG.
904. GUSTAF MÖLLENBORG.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
15. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
15. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
369. Johan Krouthén, Skånsk gård med blommande träd.
369. Johan Krouthén, Skånsk gård med blommande träd.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
85. LJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.
85. LJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
121. Niclas Fernlöf, dryckeskanna, silver, Karlstad 1742, senbarock.
121. Niclas Fernlöf, dryckeskanna, silver, Karlstad 1742, senbarock.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
493. Marie-Louise Ekman, "En dam i ett rum".
493. Marie-Louise Ekman, "En dam i ett rum".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
495. Marie-Louise Ekman, "Dam som dammsuger".
495. Marie-Louise Ekman, "Dam som dammsuger".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
159. Lorenz Vick, nattljusstakar, ett par, silver,  Ulricehamn 1773, rokoko.
159. Lorenz Vick, nattljusstakar, ett par, silver, Ulricehamn 1773, rokoko.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
894. TRUDEL armring sannolikt formgiven av KURT AEPLI.
894. TRUDEL armring sannolikt formgiven av KURT AEPLI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
384. GUSTAF LUNDBERG, pastell, efter Giuseppe Nogari (1699-1766).
384. GUSTAF LUNDBERG, pastell, efter Giuseppe Nogari (1699-1766).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
482. Giovanni Battista Lampi Hans ateljé, Katarina den Stora (1729-1796).
482. Giovanni Battista Lampi Hans ateljé, Katarina den Stora (1729-1796).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
455. Jacob Willemsz. De Wet Tillskriven, Dansen kring guldkalven.
455. Jacob Willemsz. De Wet Tillskriven, Dansen kring guldkalven.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
460. APOLLONIO DOMENICHINI, hans krets, olja på duk.
460. APOLLONIO DOMENICHINI, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
329. Sigrid Hjertén, Testunden.
329. Sigrid Hjertén, Testunden.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
500. Gustaf Fjaestad, Kosterbåt på dyningar.
500. Gustaf Fjaestad, Kosterbåt på dyningar.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
426. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula rosor och lila blommor.
426. Olle Hjortzberg, Stilleben med gula rosor och lila blommor.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?