Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
1556 föremål
1099. HÄNGSMYCKE, gammalslipad diamant, ca 2.40 ct, samt mindre diamanter. Ca 1915.
1099. HÄNGSMYCKE, gammalslipad diamant, ca 2.40 ct, samt mindre diamanter. Ca 1915.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
973. HÄNGSMYCKE/BROSCH, rosenslipade diamanter. 1700-tal.
973. HÄNGSMYCKE/BROSCH, rosenslipade diamanter. 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1247. HÄST, lergods. Han dynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr.).
1247. HÄST, lergods. Han dynastin (206 f.Kr.-220 e.Kr.).
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
485. HÖRNSKÅP, av Martin Ohneberg (verksam i Paris 1773). Louis XVI.
485. HÖRNSKÅP, av Martin Ohneberg (verksam i Paris 1773). Louis XVI.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
804. IKON, Ryssland 1800-tal.
804. IKON, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
805A. IKON, Ryssland 1800-tal.
805A. IKON, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
805. IKON, Ryssland, 1800-tal.
805. IKON, Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
806. IKON, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1896.
806. IKON, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1896.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
308. INDISK troligen. 596,5 x 401,5 cm.
308. INDISK troligen. 596,5 x 401,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
791. ISKLOCKA, porslin. Kunglig Dansk omkring år 1800.
791. ISKLOCKA, porslin. Kunglig Dansk omkring år 1800.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
396. ITALIENSK KONSTNÄR 16/1700 TAL. Uppfodrad duk.
396. ITALIENSK KONSTNÄR 16/1700 TAL. Uppfodrad duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
42. Ivan Aguéli, "Bergsby".
42. Ivan Aguéli, "Bergsby".
Klubbat pris 
450 000 SEK
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
28. Ivan Aguéli, "Spanskt landskap".
28. Ivan Aguéli, "Spanskt landskap".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
118. Ivar Arosenius, Gud Fader i tronsal.
118. Ivar Arosenius, Gud Fader i tronsal.
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
119. Ivar Arosenius, Haremsinteriör.
119. Ivar Arosenius, Haremsinteriör.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
159. JENS-FERDINAND WILLUMSEN, torrnål, sign o dat 1888/1895.
159. JENS-FERDINAND WILLUMSEN, torrnål, sign o dat 1888/1895.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
381. JOHAN CHRISTIAN VOLLERDT, olja på duk, sign o dat 1762.
381. JOHAN CHRISTIAN VOLLERDT, olja på duk, sign o dat 1762.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
417. Jacob Jordaens Hans krets, Baccanal.
417. Jacob Jordaens Hans krets, Baccanal.
Klubbat pris 
62 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
114. Jacob Kulle, Förtroligt samtal.
114. Jacob Kulle, Förtroligt samtal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
409. Jacob Willemsz. De Wet Hans efterföljd, Scener ur Esters bok.
409. Jacob Willemsz. De Wet Hans efterföljd, Scener ur Esters bok.
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
373. Jacques Courtois kallad Le Bourguignon Hans krets, Kavalleribatalj.
373. Jacques Courtois kallad Le Bourguignon Hans krets, Kavalleribatalj.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
375. Jan Asselyn Hans efterföljd, Avsittningen.
375. Jan Asselyn Hans efterföljd, Avsittningen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
372. Jan Harmensz. van Bijlert (van Bylert), Evangelisten Markus.
372. Jan Harmensz. van Bijlert (van Bylert), Evangelisten Markus.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
392. Jan Havicksz. Steen Hans krets, Måltidsstycke med musikanter.
392. Jan Havicksz. Steen Hans krets, Måltidsstycke med musikanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
387. Jan Vonck Hans krets, Stilleben med kramsfåglar och frukter.
387. Jan Vonck Hans krets, Stilleben med kramsfåglar och frukter.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
422. Jan Wijnants Tillskriven, Dynlandskap med fiskare.
422. Jan Wijnants Tillskriven, Dynlandskap med fiskare.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
377. Jan Wyck, Bataljscen.
377. Jan Wyck, Bataljscen.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
376. Jan van Huchtenburg Tillskriven, Batalj.
376. Jan van Huchtenburg Tillskriven, Batalj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
410. Jean Baptiste Saive dä Tillskriven, Grönsaksmånglerskan.
410. Jean Baptiste Saive dä Tillskriven, Grönsaksmånglerskan.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
13. Jenny Nyström, "Kvinna i bahytt".
13. Jenny Nyström, "Kvinna i bahytt".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
120. Jenny Nyström, Högtidsdagen.
120. Jenny Nyström, Högtidsdagen.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
383. Johan Christian Vollerdt Tillskriven, Vinterlandskap med figurer på isen.
383. Johan Christian Vollerdt Tillskriven, Vinterlandskap med figurer på isen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
320. Johan David Swartz (Schwartz), "Drottning Ulrika Eleonora" (1688-1741).
320. Johan David Swartz (Schwartz), "Drottning Ulrika Eleonora" (1688-1741).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
61. Johan Ericson, "Marstrands kaj vid södra inloppet".
61. Johan Ericson, "Marstrands kaj vid södra inloppet".
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
62. Johan Ericson, Kustmotiv från Marstrand.
62. Johan Ericson, Kustmotiv från Marstrand.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
63. Johan Ericson, Pansarfartyg på redden, Marstrand.
63. Johan Ericson, Pansarfartyg på redden, Marstrand.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
312. Johan Henrik Scheffel, "Karl Martinsson Bergstedt" (1622-1694).
312. Johan Henrik Scheffel, "Karl Martinsson Bergstedt" (1622-1694).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
58. Johan Krouthén, Landskap med pickande höns.
58. Johan Krouthén, Landskap med pickande höns.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
57. Johan Krouthén, Landsväg.
57. Johan Krouthén, Landsväg.
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
59. Johan Krouthén, Skärgårdsmotiv.
59. Johan Krouthén, Skärgårdsmotiv.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
56. Johan Krouthén, Sommarlandskap med väderkvarn.
56. Johan Krouthén, Sommarlandskap med väderkvarn.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
334. Johan Philip Lemke (Lembke) Hans krets, Kavalleribatalj.
334. Johan Philip Lemke (Lembke) Hans krets, Kavalleribatalj.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
317. Johan Stålbom Tillskriven, "Beata Sofia Sparre af Söfdeborg" (1735-1821).
317. Johan Stålbom Tillskriven, "Beata Sofia Sparre af Söfdeborg" (1735-1821).
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
146. Johan Tirén, Renarna flyttas.
146. Johan Tirén, Renarna flyttas.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
147. Johan Tirén, Skidande same.
147. Johan Tirén, Skidande same.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
453. Johan Tobias Sergel, "Det betlehemitiska barnamordet".
453. Johan Tobias Sergel, "Det betlehemitiska barnamordet".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
457. Johan Tobias Sergel, Putti.
457. Johan Tobias Sergel, Putti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
455. Johan Tobias Sergel, Studie till ett fundament.
455. Johan Tobias Sergel, Studie till ett fundament.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
149. John Bauer, "-En sådan eländig liten bleknos!".
149. John Bauer, "-En sådan eländig liten bleknos!".
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
148. John Bauer, "-God kväll farbror sa' pojken".
148. John Bauer, "-God kväll farbror sa' pojken".
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
143. John Bauer, "Gråråttorna på Glimmingehus".
143. John Bauer, "Gråråttorna på Glimmingehus".
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
162. John Bauer, "Humpe".
162. John Bauer, "Humpe".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
14. John Bauer, "Stugan vid bergets fot".
14. John Bauer, "Stugan vid bergets fot".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
150. John Bauer, "Vingmor".
150. John Bauer, "Vingmor".
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
446. John Vivian Tillskrivna, Venetianska vedutor.
446. John Vivian Tillskrivna, Venetianska vedutor.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
450. Jonas Carl Linnerhielm Tillskriven, Figurstaffage vid Ekolsunds slott.
450. Jonas Carl Linnerhielm Tillskriven, Figurstaffage vid Ekolsunds slott.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
451. Jonas Carl Linnerhielm, Landskap med fiskare vid en flod.
451. Jonas Carl Linnerhielm, Landskap med fiskare vid en flod.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
318. Jonas Forsslund, "Charlotta Augusta Adlerfelt" (1765-1791).
318. Jonas Forsslund, "Charlotta Augusta Adlerfelt" (1765-1791).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
349. Joseph Magnus Stäck, Utsikt över Florens.
349. Joseph Magnus Stäck, Utsikt över Florens.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
172. Jussi Mäntynen, "Lohona med ungar".
172. Jussi Mäntynen, "Lohona med ungar".
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1358. KABINETTSKÅP, trä och lack. Japan, Edo troligen Momoyama.
1358. KABINETTSKÅP, trä och lack. Japan, Edo troligen Momoyama.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
887. KAFFEKANNA, av Adolf Zethelius, Stockholm 1814. Empire.
887. KAFFEKANNA, av Adolf Zethelius, Stockholm 1814. Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
699. KAFFEKANNA, av Hans Lagergren (1766-1801-08), Karlstad. Rokoko.
699. KAFFEKANNA, av Hans Lagergren (1766-1801-08), Karlstad. Rokoko.
Klubbat pris 
18 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
731. KALLSKÅLSKÅL med LOCK, fajans. Rörstrand 1700-tal.
731. KALLSKÅLSKÅL med LOCK, fajans. Rörstrand 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
621. KANDELABRAR, ett par. Empirestil, omkr 1900.
621. KANDELABRAR, ett par. Empirestil, omkr 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
620. KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
620. KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
619. KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
619. KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris 
78 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
738. KANNA med LOCK, fajans. Rörstrand, (17)73.
738. KANNA med LOCK, fajans. Rörstrand, (17)73.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1269. KANNA med LOCK, nefrit. Arkaiserande.
1269. KANNA med LOCK, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
755. KANNA med LOCK, porslin. Meissen. 1700-tal.
755. KANNA med LOCK, porslin. Meissen. 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
728. KANNA, fajans. Norge, 1700-tal. Sannolikt Drammen.
728. KANNA, fajans. Norge, 1700-tal. Sannolikt Drammen.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1271. KANNA, nefrit. Qing dynastin.
1271. KANNA, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
877. KANNA, otydlig mästarstämpel, Breslau 1776-1791.
877. KANNA, otydlig mästarstämpel, Breslau 1776-1791.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1563. KANNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1542. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1542. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
556. KARMSTOL. Gustaviansk, 1700-talets slut. Gripsholmsmodell.
556. KARMSTOL. Gustaviansk, 1700-talets slut. Gripsholmsmodell.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?