Halsband, med odlade pärlor och turkoser.
4m 8s
370 EUR
Utropspris
300 EUR
Armband 18K guld, Stockholm 1953.
6m 8s
5 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vaser ett par Kina sent 1800-tal porslin.
10m 8s
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring 23K guld, Hjalmar Bergmark Norrköping 1942.
12m 8s
4 650 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Brosch 18K guld, Stockholm 1949.
14m 8s
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Elga Sesemann, "Ich mit mir".
1d 18 tim
Elga Sesemann, "Ich mit mir".
7 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Carl Milles, efter, "Guds Hand".
6d
17 055 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur Båt signerad.
50m 7s
7 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henri Matisse, 'Nu Bleu X'.
22 tim 40m
Henri Matisse, 'Nu Bleu X'.
8 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK