Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

108 föremål
Relief, Artek 1960-tal.
12d 1 tim
Relief, Artek 1960-tal.
300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Björn Weckström, Armband, 14K guld, Lapponia 1975.
12d
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
George Nelson, väggur, "Sunburst", Vitra.
5d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tapio Wirkkala, fanerfat, signerat TW.
12d
1 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Piero Fornasetti, bricka, 1960/70-tal.
1d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK