Berit Woelfer, matta rölakan "Flora", signerad BW ca 285x197 cm
Åldersrelaterat slitage. Skadade fransar. Smärre fläckar.
Textilkonstnär, Konstfack i Stockholm, efter studier arbetade Berit Woelfer bl.a. för Elsa Gullberg och Svensk Hemslöjd, sedan Kasthall.