Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

181 föremål
Blombord, 1900-talets mitt.
1d 18 tim
Blombord, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, Swedish Modern, 1940-tal.
2m 24s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 tim 54m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1d 1 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, ett par, samtida.
6d 21 tim
Bord, ett par, samtida.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1920/30-tal.
2d 20 tim
Byrå, 1920/30-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, fåtöljer, ett par, "Samsas".
1d
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Malmsten, soffa, "Samsas".
23 tim 18m
2 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eilersen, soffa, "Streamline".
1d 20 tim
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Enzo Mari, matbord, "Frate", Driade, Italien.
1d 19 tim
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Hylla, 1980-tal.
18 tim 30m
Hylla, 1980-tal.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jacques Adnet, spegel, "Adnet", Gubi.
23 tim 48m
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
2d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, pall, "Pax", Källemo.
2d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK