Fåtöljer, ett par, 1900-talets andra hälft

Stomme i betsad bok. Lösa sitt- och ryggdynor, på sadelgjord, stoppade armlän. Runda kopplade ben. Bredd 77, djup ca 85, sitthöjd 40, höjd 80 cm.

Senare klädsel. Smärre märken slitage. Limrester/flisor under en sits.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

112. Hans Hedberg, skulptur, tudelat ägg, fajans, Biot, Frankrike.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK