ANDERS PEHRSON, takarmaturer, två stycken, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.
Mässing. Raster av plast. Diameter 25 resp. 40 cm.
Slitage. Raster på större takarmaturen med skador. Ej funktionstestad. Repor och märken.