VERNER PANTON, taklampa, "Fun lamp", formgiven 1964.

Vitmetallstomme behängd med snäckkläppar. En ljuspunkt. Diameter ca 40 cm, höjd ca 54 cm.

Ej funktionstestad. Slitage och nagg. Möjligen någon kläpp saknas. Möjligen omarbetad.

Utropspris
3 000 SEK