Kan inte nå servern

Klassiska 583

 
1556 föremål
351. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
351. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
352. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
352. PENSELSTÄLL, trä. Huanghuali, Qingdynastin troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
519. PENSELVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
519. PENSELVAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
75. PENSELVASER, ett par, bambu. Qingdynastin 1800-tal.
75. PENSELVASER, ett par, bambu. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
403. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
403. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
622. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
622. PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1505. PIPHUVUD, av Sophia Isberg (1819-1875).
1505. PIPHUVUD, av Sophia Isberg (1819-1875).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
424A. PLACKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
133. PLAKETT, nefrit, Kina, arkaiserande.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
131. PLAKETT, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
130. PLAKETT, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
424. PLAKETT, porslin, Kina. 1900-tal.
424. PLAKETT, porslin, Kina. 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
423. PLAKETT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
423. PLAKETT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
426. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
426. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
428. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
428. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
425. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
425. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
427. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
427. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
450. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
422. PLAKETT, porslin. Tidig Republik, signerad Wu Haifeng och daterad 1913 (kui chou).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
429. PLAKETT, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
429. PLAKETT, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958. PLÅNBOK, SIDEN. 15,5 x 12 cm. Sverige 1795.
958. PLÅNBOK, SIDEN. 15,5 x 12 cm. Sverige 1795.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
957. PLÅNBOK, SIDEN. 17 x 11 cm. Sverige 1700-talets mitt.
957. PLÅNBOK, SIDEN. 17 x 11 cm. Sverige 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
959. PLÅNBOK, SIDEN. 18,3 x 13,8 cm. Sverige 1800-talets förra hälft.
959. PLÅNBOK, SIDEN. 18,3 x 13,8 cm. Sverige 1800-talets förra hälft.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1045. POKAL, av Carl Theodor Beyermann, Riga 1852.
1045. POKAL, av Carl Theodor Beyermann, Riga 1852.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1522. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
1522. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1527. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
1527. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1526. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
1526. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1528. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
1528. POKALGLAS med LOCK. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1524. POKALGLAS med LOCK. Tyskland, 1700-tal.
1524. POKALGLAS med LOCK. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1525. POKALGLAS med LOCK. Tyskland, 1700-tal.
1525. POKALGLAS med LOCK. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1523. POKALGLAS. Böhmen, 1700-tal.
1523. POKALGLAS. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1071. PORSLINSÄGG, Ryssland 1800-tal.
1071. PORSLINSÄGG, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
447. PRAKTURNA, porslin, Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
607. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
607. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
682. PRINS EUGEN, olja på pannå, signerad Eugen och daterad 1934.
682. PRINS EUGEN, olja på pannå, signerad Eugen och daterad 1934.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
1497. PRYDNADSURNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1497. PRYDNADSURNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1496. PRYDNADSURNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1496. PRYDNADSURNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
908A. Palamedes Palamedesz. II, Kavalleribatalj.
908A. Palamedes Palamedesz. II, Kavalleribatalj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
815. Paul Alexandre Leroy, Haremsinteriör.
815. Paul Alexandre Leroy, Haremsinteriör.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
803. Paul Eugène Mengin, "Femme à la mandoline".
803. Paul Eugène Mengin, "Femme à la mandoline".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
837. Pehr Hilleström, "En Qvinna som ränsar fisk".
837. Pehr Hilleström, "En Qvinna som ränsar fisk".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
160 000 - 180 000 SEK
839. Pehr Hilleström, "Ett fruent: som somnat vid sin nystning".
839. Pehr Hilleström, "Ett fruent: som somnat vid sin nystning".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
836. Pehr Hilleström, "Kärleksbrevet".
836. Pehr Hilleström, "Kärleksbrevet".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
838. Pehr Hilleström, "Zemire och Azor" (Akt 3, scen 6).
838. Pehr Hilleström, "Zemire och Azor" (Akt 3, scen 6).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
840. Pehr Hilleström, Scen ur dramat Helmfelt, akt 5, scen 4.
840. Pehr Hilleström, Scen ur dramat Helmfelt, akt 5, scen 4.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
737. Per Ekström, Franskt vinterlandskap med figur.
737. Per Ekström, Franskt vinterlandskap med figur.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
736. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
736. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
725. Per Ekström, Solnedgång.
725. Per Ekström, Solnedgång.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
683. Per Ekström, Solnedgång.
683. Per Ekström, Solnedgång.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
924. Per Gustaf Floding, "Gustav III".
924. Per Gustaf Floding, "Gustav III".
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
788. Per Ung, "Omfavnelse".
788. Per Ung, "Omfavnelse".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
872. Pieter Casteels III Hans efterföljd, Stilleben med fåglar och blommor.
872. Pieter Casteels III Hans efterföljd, Stilleben med fåglar och blommor.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
875. Pieter Claesz Hans krets, Måltidsstycke med krabba och frukter.
875. Pieter Claesz Hans krets, Måltidsstycke med krabba och frukter.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
878. Porträtt av en herre.
878. Porträtt av en herre.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
670. Prins Eugen, "Badhuset".
670. Prins Eugen, "Badhuset".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
669. Prins Eugen, "Stockholmsbatteriet, vinter".
669. Prins Eugen, "Stockholmsbatteriet, vinter".
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1216. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South sea) Ø 14 - 17.1 mm.
1216. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South sea) Ø 14 - 17.1 mm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1213. PÄRLCOLLIER med odlade Tahitipärlor, Ø 15.1 -17.1 mm.
1213. PÄRLCOLLIER med odlade Tahitipärlor, Ø 15.1 -17.1 mm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
1053. RAGUSKED, av Mikael Hammarberg, Härnösand 1765. Rokoko.
1053. RAGUSKED, av Mikael Hammarberg, Härnösand 1765. Rokoko.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1054. RAGUSKEDAR, ett par, av Abraham Gertzen d.y., Landskrona 1807.
1054. RAGUSKEDAR, ett par, av Abraham Gertzen d.y., Landskrona 1807.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1055. RAGUSKEDAR, ett par, av Henrik Johan Ljungqvist, Kristianstad 1820.
1055. RAGUSKEDAR, ett par, av Henrik Johan Ljungqvist, Kristianstad 1820.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1518. RAM. Barock, omkring år 1700.
1518. RAM. Barock, omkring år 1700.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
599. RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi. 28,5 x 30,5 cm. Qing dynastin, Kina 1800-tal.
599. RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi. 28,5 x 30,5 cm. Qing dynastin, Kina 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1323. RING i syskonmodell med diamanter med äldre slipning, totalt ca 1.40 ct.
1323. RING i syskonmodell med diamanter med äldre slipning, totalt ca 1.40 ct.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1245. RING med 24 st rubiner signerad M. Buccellati Italy.
1245. RING med 24 st rubiner signerad M. Buccellati Italy.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1291. RING med akvamarin ca 23.00 ct samt 10 st diamanter totalt ca 0.20 ct.
1291. RING med akvamarin ca 23.00 ct samt 10 st diamanter totalt ca 0.20 ct.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1296. RING med akvamarin ca 4.85 ct samt små rosenslipade diamanter.
1296. RING med akvamarin ca 4.85 ct samt små rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1248. RING med ametist samt diamanter totalt cirka 2.55 ct.
1248. RING med ametist samt diamanter totalt cirka 2.55 ct.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1246. RING med ametist signerad M. Buccellati Italy.
1246. RING med ametist signerad M. Buccellati Italy.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1112. RING med baguette- och briljantslipade diamanter, cirka 3.60 ct.
1112. RING med baguette- och briljantslipade diamanter, cirka 3.60 ct.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
34 000 - 36 000 SEK
1308. RING med briljantslipad diamant 1.22 ct. Kvalitet ca I/VVS.
1308. RING med briljantslipad diamant 1.22 ct. Kvalitet ca I/VVS.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
1319. RING med briljantslipad diamant 1.95 ct enligt gravyr. Kvalitet ca H-I/VVS.
1319. RING med briljantslipad diamant 1.95 ct enligt gravyr. Kvalitet ca H-I/VVS.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
80 000 - 90 000 SEK
1200. RING med briljantslipad diamant ca 0.70 ct. Kvalitet ca E-F/VVS.
1200. RING med briljantslipad diamant ca 0.70 ct. Kvalitet ca E-F/VVS.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1322. RING med briljantslipad diamant, 1.66 ct, F/VS2 enligt GIA certifikat.
1322. RING med briljantslipad diamant, 1.66 ct, F/VS2 enligt GIA certifikat.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 140 000 SEK
1273. RING med briljantslipad diamant, 3.26 ct. Kvalitet J/VS1.
1273. RING med briljantslipad diamant, 3.26 ct. Kvalitet J/VS1.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
1204. RING med briljantslipad diamant, circa 1.33 ct, kvalitet ca G/VVS.
1204. RING med briljantslipad diamant, circa 1.33 ct, kvalitet ca G/VVS.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
1209. RING med briljantslipade diamanter totalt ca 1.25 ct.
1209. RING med briljantslipade diamanter totalt ca 1.25 ct.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1113. RING med briljantslipade diamanter, ca 2.17 ct.
1113. RING med briljantslipade diamanter, ca 2.17 ct.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK