Höstens Klassiska 571

1933 föremål
411. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, Kvinnoporträtt, bröstbild.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1725. FAT, ett par, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1582. VAS med LOCK, röd lack. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1794. VASER, ett par, porslin, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
37. Edvard Rosenberg, Ung kvinna i fönster.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
640. FÄLLBORD. 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
747. LYKTA, för tre ljus, Louis XV-stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
647. KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
794. BORDSPENDYL, av Gustaf Undén (mästare i Stockholm 1800-1829). Empire.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
709. SPEGEL. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
823. SALTKAR. Karl Johan.
823. SALTKAR. Karl Johan.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1801. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
157. Stina Sunesson, "I blomningstid".
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
821. SALTKAR, ett par. Sengustavianska.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
822. SALTKAR. Karl Johan.
822. SALTKAR. Karl Johan.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
412. OLOF SÖDERMARK, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
880. ISKLOCKA, porslin. "Flora Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
343. SEMIANTIK ISFAHAN. 197,5 x 139,5 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
1428. FICKUR, André Hessen (Anders Bengtsson), spindelur, guld, omkr 1700/1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1837. SKÅL, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
39 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
832. BORDSSPEGEL. Renässansstil, 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
302. KUBA RAFFIA TEXTILPANEL. 52,5 x 48 cm. Kongo 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1457. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
296. SKÅLAR, 3 st. Diameter 22,7, 20,5 respektive 14 cm. Iran.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
268. Hermanus Koekkoek I, Fartyg vid kusten.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
239. Frithjof Smith-Hald, Vinterfiske.
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?