Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
1556 föremål
1264. STEMCUP, keramik. Ming dynastin (1368–1644).
1264. STEMCUP, keramik. Ming dynastin (1368–1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
528. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
528. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
Klubbat pris 
76 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
573. STOLAR, 2+2 st. Gustavianska stockholmsarbeten.
573. STOLAR, 2+2 st. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
574. STOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, 1700-talets slut. Sengustavianska.
574. STOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, 1700-talets slut. Sengustavianska.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
572. STOLAR, fem stycken. Gustavianska, 1700-talets slut.
572. STOLAR, fem stycken. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
568. STOLAR, fyra stycken, Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
568. STOLAR, fyra stycken, Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
862. STORMLYKTOR, två snarlika. Ryssland, 1800-tal.
862. STORMLYKTOR, två snarlika. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1370. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1370. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
1405. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1405. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1390. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1320. SYBORD, lack och trä. Qing dynastin ca 1800.
1320. SYBORD, lack och trä. Qing dynastin ca 1800.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
460. Salomon Hofling, Man i blå justacorps.
460. Salomon Hofling, Man i blå justacorps.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
374. Salvator Rosa Hans krets, Ryttarbatalj.
374. Salvator Rosa Hans krets, Ryttarbatalj.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
471. Sankt Antonius av Padua.
471. Sankt Antonius av Padua.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
219. Santi Corsi, Salongsinteriör.
219. Santi Corsi, Salongsinteriör.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
368. Sebastiano Ceccarini Hans krets, Kvinna och barn med broderade klänningar.
368. Sebastiano Ceccarini Hans krets, Kvinna och barn med broderade klänningar.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
111. Severin Nilson, Landskap med flanerande dam.
111. Severin Nilson, Landskap med flanerande dam.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
228. Sophie Anderson, Rosa morgon.
228. Sophie Anderson, Rosa morgon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
473. Studier av lejon.
473. Studier av lejon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
434. Sydländskt landskap med vandrande figurer.
434. Sydländskt landskap med vandrande figurer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 65 000 SEK
541. SÄNG OCH SÄNGHIMMEL. Gustaviansk, 1700-slut.
541. SÄNG OCH SÄNGHIMMEL. Gustaviansk, 1700-slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
897. SÅSKANNOR, ett par, av William Skeen, London 1766-1767.
897. SÅSKANNOR, ett par, av William Skeen, London 1766-1767.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
901. SÅSSKÅL på fat, av Isaac Sandbeck, Stockholm 1819.
901. SÅSSKÅL på fat, av Isaac Sandbeck, Stockholm 1819.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700. SÅSSNIPA, av Adolph Helledaij, Jönköping 1791.
700. SÅSSNIPA, av Adolph Helledaij, Jönköping 1791.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1447. SÅSSNIPA, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
898. SÅSTERRIN, Dublin 1803.
898. SÅSTERRIN, Dublin 1803.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899. SÅSTERRINER, ett par, av Thomas Robins, London 1813-1814.
899. SÅSTERRINER, ett par, av Thomas Robins, London 1813-1814.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
206B. Søren Onsager, Fru förbereder middag.
206B. Søren Onsager, Fru förbereder middag.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
747. TABATIERE, porslin och förgylld silvermontering. Meissen, ca 1730.
747. TABATIERE, porslin och förgylld silvermontering. Meissen, ca 1730.
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
578. TABURETTER, ett par. Sengustavianska stockholmsarbeten, omkring år 1800.
578. TABURETTER, ett par. Sengustavianska stockholmsarbeten, omkring år 1800.
Klubbat pris 
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
615. TAKARMATUR. Design Ernst Billgren 2010.
615. TAKARMATUR. Design Ernst Billgren 2010.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1499. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1499. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1510. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1510. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1511. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1511. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1492. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1492. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1434. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1434. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1430. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1430. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1493. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1493. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1498. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1498. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1429. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1429. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1431. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1509. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1509. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1433. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1432. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1432. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1435. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1435. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1428. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1427. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
749. TALLRIK, porslin. Meissen, 1700-tal.
749. TALLRIK, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
855. TALLRIK, porslin. Ryssland 1800-tal.
855. TALLRIK, porslin. Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1585. TALLRIKAR 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1585. TALLRIKAR 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
764. TALLRIKAR, 14 stycken, porslin. Berlin, 1700-tal.
764. TALLRIKAR, 14 stycken, porslin. Berlin, 1700-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1446. TALLRIKAR, 15 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1446. TALLRIKAR, 15 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1565. TALLRIKAR, 16 stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1565. TALLRIKAR, 16 stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
19 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1379. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin,  Kangxi (1662-1722).
1379. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
730. TALLRIKAR, fem stycken, fajans. Frankrike, 1700-tal.
730. TALLRIKAR, fem stycken, fajans. Frankrike, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1587. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1451. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin. Qianlong, (1736-95).
1451. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin. Qianlong, (1736-95).
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1399. TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1399. TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. TALLRIKAR, tre stycken, fajans. Rörstrand 1750-tal.
733. TALLRIKAR, tre stycken, fajans. Rörstrand 1750-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
741. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, 1700-tal.
741. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
765. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Berlin, 1700-tal.
765. TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Berlin, 1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
697. TAZZOR, ETT PAR, SAMT EN ETAGÈRE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
697. TAZZOR, ETT PAR, SAMT EN ETAGÈRE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
513. TEBORD, med fajansbricka. Stralsund, 1700-talets andra hälft.
513. TEBORD, med fajansbricka. Stralsund, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
852. TEDOSA med LOCK, glas, Ryssland 1800-tal.
852. TEDOSA med LOCK, glas, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1501. TEDOSA, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1424. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1424. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
777. TEKANNA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
777. TEKANNA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
751. TEKANNA, porslin. Meissen. 1700-tal.
751. TEKANNA, porslin. Meissen. 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
744. TERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-tal.
744. TERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1516. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1516. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
793. TERRIN med LOCK, porslin. Kungl Dansk, "Flora Danica", 1900-tal.
793. TERRIN med LOCK, porslin. Kungl Dansk, "Flora Danica", 1900-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
754. TERRIN med LOCK, porslin. Meissen, Marcolinis period (1774-1814).
754. TERRIN med LOCK, porslin. Meissen, Marcolinis period (1774-1814).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
753. TERRIN med LOCK, porslin. Meissen, punktperiod (1763-73).
753. TERRIN med LOCK, porslin. Meissen, punktperiod (1763-73).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1580. TERRIN med LOCK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1580. TERRIN med LOCK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?