697
233951

TAZZOR, ETT PAR, SAMT EN ETAGÈRE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 600 - 4 500 EUR
3 760 - 4 700 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Förgylld brons och slipat glas. Dekor av akantusblad. Etagerens höjd 69 cm. Tazzors höjd 33 cm.

Rangliga, ställvis sliten förgyllning, glas med nagg.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?