334 föremål
Tore Ahlsén, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
26m 6s
3 490 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Simone de Dardel, Blommor.
23 tim 2m
Simone de Dardel, Blommor.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bockbord omkring 1900.
22 tim 42m
Bockbord omkring 1900.
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
34m 6s
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1940-tal Swedish Modern.
22 tim 32m
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona Oscariansk sent 1800-tal.
24m 6s
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Rainer Daumiller karmstolar 4 st Danmark 1970-tal.
4d
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Corum, Admiral´s Cup, armbandsur, 41 mm.
12m 6s
13 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Kina Baotou semiantik/antik ca 160x90 cm.
8m 6s
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans Wigert, "Gotska sandön".
23 tim 36m
Hans Wigert, "Gotska sandön".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gerhard Wihlborg, "Genom ett fönster, Ystad".
20m 6s
4 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Orientalisk silke ca 173x131 cm.
4d
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bordslampa 1940/50-tal.
3d 23 tim
Bordslampa 1940/50-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Art Deco 1940-tal.
10m 6s
Taklampa Art Deco 1940-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Raimund Volanek, "Talmud studium".
4d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Canon objektiv 400 mm med väska.
23 tim 4m
15 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Jules Schyl, Badande kvinnor.
1d 21 tim
Jules Schyl, Badande kvinnor.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Utan titel.
3d
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Yrjö Edelmann, Avsked.
22 tim 10m
Yrjö Edelmann, Avsked.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
23 tim 10m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1950/60-tal Danmark.
1d 22 tim
Byrå 1950/60-tal Danmark.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Louis Sparre, "Södersiluetten med Fåfängan".
6d 20 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bulgari ring "B.Zero1" 18K vitguld.
6m 6s
9 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Osvald Larsson, Stilleben i blå vas.
1d 21 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Bauer, "Trollhästen".
1d 21 tim
John Bauer, "Trollhästen".
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 14 st, 1900-talets första hälft.
22 tim 36m
1 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Halsband av odlade pärlor med lås av 18K vitguld.
1d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kamera Leica med objektiv 4 st.
4d
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Peter Dahl, "På Restaurang KB".
3d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa Italien omkring år 2000.
22 tim 4m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Najafabad old ca 395x254 cm.
22 tim 30m
1 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokhyllor ett par 1940-tal.
3d
Bokhyllor ett par 1940-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
4d
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1970-tal möjligen Nederländerna.
4d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj med fotpall G-möbel 1970-tal.
23 tim 28m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Najafabad old 316x210 cm.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel 1960-tal.
4d 17 tim
Spegel 1960-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta  Orientalisk troligen Indien old silke ca 276x157 cm.
3d
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, golvlampa "Staken".
23 tim 40m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, Adam och Eva.
28m 6s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta rölakan signerad ca 300x204 cm.
23 tim 20m
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar ett par senempire 1800-talets mitt.
3d
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hallmöbel/toalettbord Art Deco 1930/40-tal.
1d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Helge Högbom, skulptur "Camilla".
4d 18 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sminkbord 1960-tal.
1d 21 tim
Sminkbord 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermes Scarf "Feux de Route".
1d 21 tim
Hermes Scarf "Feux de Route".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar ett par 1950/60-tal Danmark.
1d 22 tim
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gustav Arne, Kullaberg.
22 tim 44m
Gustav Arne, Kullaberg.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
22 tim 14m
350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gerhard Nordström, "Från Giverny".
4d 18 tim
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vägglampor ett par 1970-tal.
3d
Vägglampor ett par 1970-tal.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
1d 21 tim
Stolar 4 st 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
4d
Soffbord sent 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Walter Svanberg, "Imaginistisk fågel".
4d 17 tim
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK