1048 föremål
Bord, 1800-tal.
29m 51s
Bord, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Skeppslampetter, ett par, 1900-tal.
1d 23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Kina ca 230x170 cm.
2d
Matta Kina ca 230x170 cm.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Hannu-kustaa Manner, Vinterbild.
2d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
2d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
23 tim 55m
Taklampa, 1920/30-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Joshgan, ca 205 x 75 cm.
21 tim 9m
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rökbord, 1930-tal.
1d
Rökbord, 1930-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Carl Snoilsky".
23 tim 43m
Anders Zorn, "Carl Snoilsky".
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stuff, malakit.
22 tim 53m
Stuff, malakit.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Astrid Svangren, Utan titel.
1d
Astrid Svangren, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
15 000 SEK
Hans Osswald, landskap.
1d
Hans Osswald, landskap.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Gustav Malmström, Komposition.
1d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Veikko Takala, Stadsvy.
1d 22 tim
Veikko Takala, Stadsvy.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Simon Gate, skål, Orrefors.
1d 19 tim
Simon Gate, skål, Orrefors.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Parker reservoirpennor 3 st vacumatic.
1d 21 tim
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnskåp, 1900-talets andra hälft.
1d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Medalj, 18K guld, med band.
1d 20 tim
Medalj, 18K guld, med band.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Täbris, ca. 300 x 194 cm.
23 tim 11m
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Bakthiari, ca. 201 x 169 cm.
23 tim 15m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, soffa "Samsas" sent 1900-tal.
1d
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gallerimatta, orientalisk, ca 305 x 76 cm.
1d 23 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, silke kayseri, ca. 135 x 90 cm.
1d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa Wallåkra stengods 1900-talets mitt.
1d
4 050 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sängbord, tidigt 1900-tal.
1d 23 tim
Sängbord, tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Asea, golvlampa, Swedish Modern, 1950-tal.
23 tim 45m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wiwen Nilsson, armband sterlingsilver Lund 1962.
2d
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Örhängen, ett par, 14K guld.
1d 22 tim
Örhängen, ett par, 14K guld.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Trädgårdsbord, "café table"  Hope 2000-tal.
1d 22 tim
3 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Trädgårdsbord/pallar ett par  "Oly" Hope 2000-tal.
1d 21 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdsbord "Bistro" Hope 2000-tal.
1d 21 tim
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
1d 22 tim
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK