211 föremål
Charles & Ray Eames, matbord 1900-talets andra hälft.
< 1m
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Yrjö Edelmann, Klädstreck.
< 1m
Yrjö Edelmann, Klädstreck.
4 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bror Boije fåtölj "Amorino" för Swedese.
1m 58s
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord 1900-talets andra hälft.
15m 58s
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Nain ca 223x135 cm.
17m 58s
Matta Nain ca 223x135 cm.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Krumlinde, Vy över forsen.
19m 58s
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft.
21m 58s
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hänge 18K vitguld med runda enkelslipade diamanter.
23m 58s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
12 tim 30m
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
1 555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lounge stol Hope 2000-tal.
12 tim 36m
Lounge stol Hope 2000-tal.
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bertil Vallien,  skål signerad.
12 tim 39m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Bidjar semiantik, ca 212x141 cm.
12 tim 42m
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Matbord 1960-tal.
12 tim 45m
Matbord 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord 1900-talets andra hälft.
13 tim 3m
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erling Ärlingsson, "Skogsbygd".
13 tim 6m
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta antik Kurdisk ca 336x117 cm.
1d 21 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per Julius, Norrland.
1d 21 tim
Per Julius, Norrland.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armband sterlingsilver, Matti J Hyvärinen.
1d 21 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tom Dixon, taklampor 3 st "Melt" 2000-tal.
1d 22 tim
1 850 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Nils Nilsson, gestalter och träd.
1d 23 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
1d 23 tim
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord 1900-tal.
1d 23 tim
Sidobord 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1d 23 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, scarf, "Bordeaux Porte Océane".
1d 23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tallrikar 35 dlr "PLUS" porslin Rörstrand.
1d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Le Laisser courre".
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Olsson, Horisont.
2d
Arne Olsson, Horisont.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp 1900-talets andra hälft.
2d
Skåp 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pall 1900-talets första hälft.
2d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär 2000-tal , skulptur/bänk "Zij At".
2d
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampor ett par 1900-talets andra hälft.
2d
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdskarmstol "Park" Hope 2000-tal.
2d
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Barstolar ett par 2000-tal.
2d
Barstolar ett par 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
2d
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ryszard & Danuta Pasikowski, vävnad signerad, ca 40x30 cm.
2d
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 6 st 1970-tal.
2d 17 tim
Stolar 6 st 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Greiber, Gestalter.
2d 17 tim
Gunnar Greiber, Gestalter.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Brevet.
2d 17 tim
Yrjö Edelmann, Brevet.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Kashmar old ca 340x247 cm.
2d 17 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kubbstol 1900-tal.
2d 22 tim
Kubbstol 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Per Hasselberg, efter "Grodan".
2d 23 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 2000-tal.
2d 23 tim
Taklampa 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord/trädgårdsbord 1900-tal.
2d 23 tim
Bord/trädgårdsbord 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord/skulptur modern tillverkning.
2d 23 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Parker reservoirpennor 3 st vacumatic.
2d 23 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dagbädd/bäddsoffa 1900-talets andra hälft.
3d
501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Monica Backström, Halsband glas och metall.
3d
355 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dörrar ett par 1800-tal.
3d
Dörrar ett par 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Bidjar old/semiantik ca 260x159 cm.
3d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa omkring år 2000.
3d
Soffa omkring år 2000.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Matta "Maltino Iron" Linie design ca 240x170.
3d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?