314 föremål
Simone de Dardel, Blommor.
2d 23 tim
Simone de Dardel, Blommor.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bockbord omkring 1900.
2d 23 tim
Bockbord omkring 1900.
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord 1940-tal Swedish Modern.
2d 23 tim
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Corum, Admiral´s Cup, armbandsur, 41 mm.
2d 1 tim
13 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sven Larsson soffbord 1970-tal.
1 tim 27m
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dekordel 1900-tal.
22 tim 35m
Dekordel 1900-tal.
2 225 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa 1920/30-tal Swedish Modern.
23 tim 7m
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Andor Fenyö, Den lilla staden.
1 tim 36m
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Orientalisk silke ca 173x131 cm.
6d
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bordslampa 1940/50-tal.
6d
Bordslampa 1940/50-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gustav Arne, Stilleben.
22 tim 29m
Gustav Arne, Stilleben.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Art Deco 1940-tal.
2d 1 tim
Taklampa Art Deco 1940-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulf Trotzig, "Minne av parken i Chantilly".
1 tim 48m
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Gerhard Wihlborg, "Genom ett fönster, Ystad".
2d 1 tim
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ljuskrona Empire-stil omkring 1900.
22 tim 43m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Imre Antonyi, Komposition.
22 tim 15m
Imre Antonyi, Komposition.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
2d 1 tim
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jules Schyl, Badande kvinnor.
3d 22 tim
Jules Schyl, Badande kvinnor.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Utan titel.
5d 1 tim
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Yrjö Edelmann, Avsked.
2d 23 tim
Yrjö Edelmann, Avsked.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hans Wigert, "Gotska sandön".
3d
Hans Wigert, "Gotska sandön".
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Osvald Larsson, Stilleben i blå vas.
3d 22 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Bauer, "Trollhästen".
3d 22 tim
John Bauer, "Trollhästen".
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Plafond  Erco Leuchten Tyskland 1940/50-tal.
1 tim 40m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans Osswald, Komposition.
1 tim 32m
Hans Osswald, Komposition.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kina Baotou semiantik/antik ca 160x90 cm.
2d
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tore Ahlsén, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
2d 1 tim
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 14 st, 1900-talets första hälft.
2d 23 tim
1 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Halsband av odlade pärlor med lås av 18K vitguld.
3d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
3d
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kamera Leica med objektiv 4 st.
6d
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Maurice Blanchard, Gatubild Paris.
1 tim 30m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, "På Restaurang KB".
5d 1 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa Italien omkring år 2000.
2d 22 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Najafabad old ca 395x254 cm.
2d 23 tim
1 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegellampetter ett par 1940-tal.
1 tim 41m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Konsolur, Louis XV-stil, sent 1800-tal.
2d
700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Raimund Volanek, "Talmud studium".
6d 1 tim
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
22 tim 39m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2 500 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Ljuskrona Oscariansk sent 1800-tal.
2d 1 tim
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Einar Jolin, Nakenstudie.
23 tim 1m
Einar Jolin, Nakenstudie.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, tre stycken, sent 1700-tal, Gustavianska.
22 tim 57m
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, Adam och Eva.
2d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhyllor ett par 1940-tal.
5d 1 tim
Bokhyllor ett par 1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2d 23 tim
350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj med fotpall G-möbel 1970-tal.
3d
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermes Scarf "Feux de Route".
3d 22 tim
Hermes Scarf "Feux de Route".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar ett par 1950/60-tal Danmark.
3d 23 tim
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gustav Arne, Kullaberg.
2d 23 tim
Gustav Arne, Kullaberg.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta rölakan signerad ca 300x204 cm.
3d
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar ett par senempire 1800-talets mitt.
5d
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ann-Marie Jönsson, Sommaräng.
23 tim 5m
Ann-Marie Jönsson, Sommaräng.
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampa 1970-tal möjligen Nederländerna.
6d 1 tim
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hallmöbel/toalettbord Art Deco 1930/40-tal.
3d 21 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK