Målat. Glasad dörr med bakomliggande hyllplan samt glasade sidor. Beslag av mässing. Bredd 89, djup 58, höjd 191 cm. Nyckel finns.
Slitage. Senare målning. Senare beslag. ett hyllplan saknas. Nagg.