Fanerat med teak. Två lådor samt lucka flankeras av två skåpsdörrar. Bredd 170, djup 43, höjd 81,5 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fläckar. Fanerlagning Mindre fanerskador. Repor.