Ram i mässingsplåt med reliefdekor. Plakett i keramik med dekor av jaktsällskap i mitt. Diameter 49 cm.
Bruksskick. Fästen saknas delvis till keramikplakett, något löst sittande. Mindre nagg, fläckar och färgbortfall. Bucklor.