Delvis skinnklädd samt betsat lövträ. Dörrpar med bakomliggande barinredning och utdragbar avlastningsskiva. Två lådor under dörrpar. Invändig belysningar. Bredd 79. Djup 40. Höjd 121,5 cm. Nyckel finns.
Senare klädsel. Smärre slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad belysning.