Stomme fanerad med mahogny. Skiva med en samtida kopia av kartan "A New And Accvrat Map Of The World" bakom glas. Längd ca 118, bredd ca 86,5 höjd ca 54 cm.
Bruksslitage, repor och märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.