FAT, 2 st, porslin, Fruhtrunk samt Tapio Wirkkala, Rosenthal, signerade och numrerade 1095/3000 respektive 602/3000.

Kvvadratiskt på forklack med mönster i svart och guld, märkt "Rosenthal Jahresteller Edition 1974 Entwurf: Fruhtrunk 1095/3000. Längd 32 cm. Cirkulärt med reliefdekor, märkt "Rosenthal Jahresteller Edition 1971 Design Tapio Wirkkala 602/3000". Diameter 31,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?